Crystek Corporation CVXO-018TX-50-35.328
CVXO-018TX-50-35.328 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-35.328
Brief Description
OSC VCXO 35.328MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-35.328.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-35.328
QUANTITY
CVXO-018TX-50-35.328 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-35.328
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-35.328
TypeVCXO
Frequency35.328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-35.328
Related LinksCVXO-018TX, CVXO-018TX-50-35.328 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-35.328 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-35.328
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 16 SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES 32.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 141MA 20 OHM TH datasheet.pdf