Crystek Corporation CVXO-018TX-50-8.192
CVXO-018TX-50-8.192 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-8.192
Brief Description
OSC VCXO 8.192MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-8.192.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-8.192
QUANTITY
CVXO-018TX-50-8.192 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-8.192
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-8.192
TypeVCXO
Frequency8.192MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-8.192
Related LinksCVXO-018T, CVXO-018TX-50-8.192 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-8.192 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-8.192
IC ADC 12BIT SRL 5V 8DIP datasheet.pdf
CONN SPRING 8POS DUAL .335 SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf