Vishay/Dale CW001330R0JE70
CW001330R0JE70 picture photo
Mfg. Part Number
CW001330R0JE70
Brief Description
RES 330 OHM 1W 5% WW AXIAL
Datasheet Download
CW001330R0JE70.pdf
Availability of CW001330R0JE70
QUANTITY
CW001330R0JE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW001330R0JE70
Internal Part NumberEIS-CW001330R0JE70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW001330R0JE70
Related LinksCW00133, CW001330R0JE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW001330R0JE70 Details Description
Related parts for CW001330R0JE70
TRIMMER 1K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 20-SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
SCR 16A 25MA 600V D2PAK datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 32VDC 0805 datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf