Vishay/Dale CW005125R0JS73
CW005125R0JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW005125R0JS73
Brief Description
RES 125 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW005125R0JS73.pdf
Availability of CW005125R0JS73
QUANTITY
CW005125R0JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW005125R0JS73
Internal Part NumberEIS-CW005125R0JS73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)125
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW005125R0JS73
Related LinksCW00512, CW005125R0JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW005125R0JS73 Details Description
Related parts for CW005125R0JS73
RES ARRAY 2 RES 51K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
250V 1A 3PH FRFET SMRT PWR MOD datasheet.pdf
TV 10C 8#22D 2#8(QUAD) PIN REC datasheet.pdf
15000UF 200V 76X146MM 105C 5000H datasheet.pdf