Vishay/Dale CW00515K00JS73
CW00515K00JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW00515K00JS73
Brief Description
RES 15K OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00515K00JS73.pdf
Availability of CW00515K00JS73
QUANTITY
CW00515K00JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00515K00JS73
Internal Part NumberEIS-CW00515K00JS73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00515K00JS73
Related LinksCW00515, CW00515K00JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00515K00JS73 Details Description
Related parts for CW00515K00JS73
JUMPER-H1507TR/A2015B/H1505TR 2" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.75GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
CABLE ASSY IND PLUG-PLUG RJ45 4M datasheet.pdf
SIDAC 205-230V 1A DO15 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 2W SMBJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC VOICEPORT FXS 4KHZ 44LQFP datasheet.pdf
INSERT MALE 24POS TERMINAL BLOCK datasheet.pdf