Vishay/Dale CW00520R00JS73
CW00520R00JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW00520R00JS73
Brief Description
RES 20 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00520R00JS73.pdf
Availability of CW00520R00JS73
QUANTITY
CW00520R00JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00520R00JS73
Internal Part NumberEIS-CW00520R00JS73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00520R00JS73
Related LinksCW00520, CW00520R00JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00520R00JS73 Details Description
Related parts for CW00520R00JS73
LED GREEN T-3/4 VERT LOW CUR PCB datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 12.0A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO41 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 250V 300MA 6DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
TERMINAL 28.5X24X16.6 LIGHT GRAY datasheet.pdf
DISPLAY NUM 14.3MM 3DIGIT RED CC datasheet.pdf