Vishay/Dale CW00522R00JE73HE
CW00522R00JE73HE picture photo
Mfg. Part Number
CW00522R00JE73HE
Brief Description
RES 22 OHM 6.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00522R00JE73HE.pdf
Availability of CW00522R00JE73HE
QUANTITY
CW00522R00JE73HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00522R00JE73HE
Internal Part NumberEIS-CW00522R00JE73HE
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)6.5W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00522R00JE73HE
Related LinksCW00522R, CW00522R00JE73HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00522R00JE73HE Details Description
Related parts for CW00522R00JE73HE
IC EEPROM 256KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
RES 27 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3100UF 350V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C ROYAL BLUE SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
TRIMMER 68 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf