Vishay/Dale CW00547R00JS73
CW00547R00JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW00547R00JS73
Brief Description
RES 47 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW00547R00JS73.pdf
Availability of CW00547R00JS73
QUANTITY
CW00547R00JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW00547R00JS73
Internal Part NumberEIS-CW00547R00JS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW00547R00JS73
Related LinksCW00547, CW00547R00JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW00547R00JS73 Details Description
Related parts for CW00547R00JS73
RES SMD 0.009 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 3 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16SKT PCB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 15A 5.8 MOHM SMD datasheet.pdf