Vishay/Dale CW0054K700JE73
CW0054K700JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0054K700JE73
Brief Description
RES 4.7K OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0054K700JE73.pdf
Availability of CW0054K700JE73
QUANTITY
CW0054K700JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0054K700JE73
Internal Part NumberEIS-CW0054K700JE73
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0054K700JE73
Related LinksCW0054K, CW0054K700JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0054K700JE73 Details Description
Related parts for CW0054K700JE73
RES 1K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CARRIER LEAD CHIP 12-9/16X4X7/16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 13-INP 16-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 350V X7R 1206 datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP datasheet.pdf
6,8UF 100V 5X11 datasheet.pdf