Vishay/Dale CW010120R0JE12HE
CW010120R0JE12HE picture photo
Mfg. Part Number
CW010120R0JE12HE
Brief Description
RES 120 OHM 13W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010120R0JE12HE.pdf
Availability of CW010120R0JE12HE
QUANTITY
CW010120R0JE12HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010120R0JE12HE
Internal Part NumberEIS-CW010120R0JE12HE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)13W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010120R0JE12HE
Related LinksCW010120, CW010120R0JE12HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010120R0JE12HE Details Description
Related parts for CW010120R0JE12HE
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
XMITTER FIBER OPTIC SERCOS SMA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC DRIVER 4BIT LVDS SSOP-B16 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
161A ACT FOR SW-83161 R=27.5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 38.3A 1212-8 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf