Vishay/Dale CW010120R0KE733
CW010120R0KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010120R0KE733
Brief Description
RES 120 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010120R0KE733.pdf
Availability of CW010120R0KE733
QUANTITY
CW010120R0KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010120R0KE733
Internal Part NumberEIS-CW010120R0KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010120R0KE733
Related LinksCW01012, CW010120R0KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010120R0KE733 Details Description
Related parts for CW010120R0KE733
SPRING HANDLE REPLACEMENT KT35 datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT SOT89 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR HSOP-M28 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 0.649 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 187 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 16AWG VLT datasheet.pdf
RJ11 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
RES 576 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf