Vishay/Dale CW010133R0KE73
CW010133R0KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010133R0KE73
Brief Description
RES 133 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010133R0KE73.pdf
Availability of CW010133R0KE73
QUANTITY
CW010133R0KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010133R0KE73
Internal Part NumberEIS-CW010133R0KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010133R0KE73
Related LinksCW01013, CW010133R0KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010133R0KE73 Details Description
Related parts for CW010133R0KE73
CONN RCPT 3POS 24AWG .156 WHITE datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
POSITIONER STATIC A&V ONLY datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.384MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HDM/FA SAPR.133F.193F BENCH G CU datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 1.5KV RAD datasheet.pdf