Vishay/Dale RCWE1020R432FKEA
RCWE1020R432FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWE1020R432FKEA
Brief Description
RES SMD 0.432 OHM 2W 2010 WIDE
Datasheet Download
RCWE1020R432FKEA.pdf
Availability of RCWE1020R432FKEA
QUANTITY
RCWE1020R432FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWE1020R432FKEA
Internal Part NumberEIS-RCWE1020R432FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.432
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package1020
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWE1020R432FKEA
Related LinksRCWE1020, RCWE1020R432FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWE1020R432FKEA Details Description
Related parts for RCWE1020R432FKEA
Crystal 14.7456MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM 5% TOLER datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 145MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CABLE LIMITER 600V 4/0 AL datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE XOR 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
500 TB SOC MATCH/TH/TT datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf