Vishay/Dale CW01013R00JE73
CW01013R00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01013R00JE73
Brief Description
RES 13 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01013R00JE73.pdf
Availability of CW01013R00JE73
QUANTITY
CW01013R00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01013R00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01013R00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01013R00JE73
Related LinksCW01013, CW01013R00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01013R00JE73 Details Description
Related parts for CW01013R00JE73
JUMPER-H1502TR/A3049L/H1500TR 6" datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 3POS .100 30AU datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RCVR IR FOR DATA COMM 8SOIC datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 35.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 3.9" BLCK/YLL datasheet.pdf