Vishay/Dale CW01013R00KE123
CW01013R00KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01013R00KE123
Brief Description
RES 13 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01013R00KE123.pdf
Availability of CW01013R00KE123
QUANTITY
CW01013R00KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01013R00KE123
Internal Part NumberEIS-CW01013R00KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01013R00KE123
Related LinksCW01013, CW01013R00KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01013R00KE123 Details Description
Related parts for CW01013R00KE123
CAP CER 1800PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RISC MCU 2KX12 EE/FLASH28S datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HAN CPLR HOOD W/ADAPTER 1/2 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 4C 4#12 S TH PLUG WC datasheet.pdf
470UF 10V 6,3X11 datasheet.pdf