Vishay/Dale CW010150R0JS67
CW010150R0JS67 picture photo
Mfg. Part Number
CW010150R0JS67
Brief Description
RES 150 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010150R0JS67.pdf
Availability of CW010150R0JS67
QUANTITY
CW010150R0JS67 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010150R0JS67
Internal Part NumberEIS-CW010150R0JS67
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010150R0JS67
Related LinksCW01015, CW010150R0JS67 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010150R0JS67 Details Description
Related parts for CW010150R0JS67
CONN PIN HSG 3POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.6A 27V DO35 datasheet.pdf