Vishay/Dale CW01015K00KE12
CW01015K00KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01015K00KE12
Brief Description
RES 15K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01015K00KE12.pdf
Availability of CW01015K00KE12
QUANTITY
CW01015K00KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01015K00KE12
Internal Part NumberEIS-CW01015K00KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01015K00KE12
Related LinksCW01015, CW01015K00KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01015K00KE12 Details Description
Related parts for CW01015K00KE12
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 1.190" (30.23mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR AMP 100PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A MINISMA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 200UF 20% 400V FLATPACK datasheet.pdf