Vishay/Dale CW010160R0JE733
CW010160R0JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010160R0JE733
Brief Description
RES 160 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010160R0JE733.pdf
Availability of CW010160R0JE733
QUANTITY
CW010160R0JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010160R0JE733
Internal Part NumberEIS-CW010160R0JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010160R0JE733
Related LinksCW01016, CW010160R0JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010160R0JE733 Details Description
Related parts for CW010160R0JE733
TRIMMER 100 OHM 0.3W TH datasheet.pdf
ADAPTER FOR ATDH2200E 8LAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 5.4A TO-220 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.64V 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.8V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 12V SOT23 datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
DIN TYPE C STR REC LFCNR datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf