Vishay/Dale CW0101K250KE73
CW0101K250KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101K250KE73
Brief Description
RES 1.25K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0101K250KE73.pdf
Availability of CW0101K250KE73
QUANTITY
CW0101K250KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101K250KE73
Internal Part NumberEIS-CW0101K250KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.25k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101K250KE73
Related LinksCW0101K, CW0101K250KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101K250KE73 Details Description
Related parts for CW0101K250KE73
FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 80MSPS DUAL 40-TQFN datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
REPLACEMENT FLANGE SEAL BLACK datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 7CIRC .437 datasheet.pdf
LED DRIVER PS 100W datasheet.pdf