Vishay/Dale CW0101R800JS67
CW0101R800JS67 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101R800JS67
Brief Description
RES 1.8 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0101R800JS67.pdf
Availability of CW0101R800JS67
QUANTITY
CW0101R800JS67 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101R800JS67
Internal Part NumberEIS-CW0101R800JS67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101R800JS67
Related LinksCW0101R, CW0101R800JS67 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101R800JS67 Details Description
Related parts for CW0101R800JS67
FUSE 1-1/4A 250VAC FAST GBB CERM datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER SC-SC 1 METER datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 350VAC 2AG datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 267MHZ 128QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH LSZH 24M datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 82K OHM 9SIP datasheet.pdf