Vishay/Dale CW01020R00KE73
CW01020R00KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01020R00KE73
Brief Description
RES 20 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01020R00KE73.pdf
Availability of CW01020R00KE73
QUANTITY
CW01020R00KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01020R00KE73
Internal Part NumberEIS-CW01020R00KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01020R00KE73
Related LinksCW01020, CW01020R00KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01020R00KE73 Details Description
Related parts for CW01020R00KE73
CIR BRKR THRM 15A 250VAC datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 35MHZ 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 0.85A SOT23 datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 8MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf