Vishay/Dale CW01021R50JE73
CW01021R50JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01021R50JE73
Brief Description
RES 21.5 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01021R50JE73.pdf
Availability of CW01021R50JE73
QUANTITY
CW01021R50JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01021R50JE73
Internal Part NumberEIS-CW01021R50JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01021R50JE73
Related LinksCW01021, CW01021R50JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01021R50JE73 Details Description
Related parts for CW01021R50JE73
MOSFET N-CH 24V 12.5A DPAK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A POWERMITE3 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0404 datasheet.pdf
IC 1.8V DUAL PROCESS MON 8-MSOP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 30"W datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .300A datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 7POS SINGLE datasheet.pdf