Vishay/Dale CW010220R0JE73HE
CW010220R0JE73HE picture photo
Mfg. Part Number
CW010220R0JE73HE
Brief Description
RES 220 OHM 13W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010220R0JE73HE.pdf
Availability of CW010220R0JE73HE
QUANTITY
CW010220R0JE73HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010220R0JE73HE
Internal Part NumberEIS-CW010220R0JE73HE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)13W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010220R0JE73HE
Related LinksCW010220, CW010220R0JE73HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010220R0JE73HE Details Description
Related parts for CW010220R0JE73HE
FIXED IND 560NH 490MA 330 MOHM datasheet.pdf
KIT HEAD BOARD FOR MT9D111 datasheet.pdf
IC COPROCESSOR FLOAT PT 68-PGA datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 1% 500V 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 328.1' datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN RECP datasheet.pdf
6800UF 10V 16X31.5 105C RAD datasheet.pdf