Vishay/Dale CW01022K20JE123
CW01022K20JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01022K20JE123
Brief Description
RES 22.2K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01022K20JE123.pdf
Availability of CW01022K20JE123
QUANTITY
CW01022K20JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01022K20JE123
Internal Part NumberEIS-CW01022K20JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01022K20JE123
Related LinksCW01022, CW01022K20JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01022K20JE123 Details Description
Related parts for CW01022K20JE123
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IDC CABLE-APK10A/ AE10G / APK10A datasheet.pdf
POT 2.5K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
VALVE ASSEMBLY datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
IC BUFFER DUAL NON-INV 6ULLGA datasheet.pdf
DKLP1 COMPENSATED CHOKE 7A datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
2MM HM,KIT,T-E,RECPT ASSY datasheet.pdf