Vishay/Dale CW01022R00JB12
CW01022R00JB12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01022R00JB12
Brief Description
RES 22 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01022R00JB12.pdf
Availability of CW01022R00JB12
QUANTITY
CW01022R00JB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01022R00JB12
Internal Part NumberEIS-CW01022R00JB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01022R00JB12
Related LinksCW01022, CW01022R00JB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01022R00JB12 Details Description
Related parts for CW01022R00JB12
HOOK-UP STRND 28AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 635MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 2A HS 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3MM 8POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
B-189 SNAP PLUG KRIMPTITE datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN DIN HEADER 32POS datasheet.pdf