Vishay/Dale CW010235R0KE123
CW010235R0KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010235R0KE123
Brief Description
RES 235 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010235R0KE123.pdf
Availability of CW010235R0KE123
QUANTITY
CW010235R0KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010235R0KE123
Internal Part NumberEIS-CW010235R0KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)235
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010235R0KE123
Related LinksCW01023, CW010235R0KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010235R0KE123 Details Description
Related parts for CW010235R0KE123
TEST CLIP EIAJ PQFP 144POS 3.2 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 12POS DL VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 14POS datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 305MA 890 MOHM TH datasheet.pdf