Vishay/Dale CW01025K00JS733
CW01025K00JS733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01025K00JS733
Brief Description
RES 25K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01025K00JS733.pdf
Availability of CW01025K00JS733
QUANTITY
CW01025K00JS733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01025K00JS733
Internal Part NumberEIS-CW01025K00JS733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01025K00JS733
Related LinksCW01025, CW01025K00JS733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01025K00JS733 Details Description
Related parts for CW01025K00JS733
HEATSINK TO220 VER MNT W/TAB.75" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.5GHZ 994FCCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC CHARGE DETECT HS USB 10UQFN datasheet.pdf
IC AMP R-R 0.5MA 75MHZ DL 8MSOP datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 2POS datasheet.pdf