Vishay/Dale CW01025K00KE12
CW01025K00KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01025K00KE12
Brief Description
RES 25K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01025K00KE12.pdf
Availability of CW01025K00KE12
QUANTITY
CW01025K00KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01025K00KE12
Internal Part NumberEIS-CW01025K00KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01025K00KE12
Related LinksCW01025, CW01025K00KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01025K00KE12 Details Description
Related parts for CW01025K00KE12
MOSFET N-CH 30V 25A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL UART W/64B FIFO 48-TQFP datasheet.pdf
FLA-STE-GEH2,8 12P datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE TIE 50LB. 7.95" datasheet.pdf