Vishay/Dale CW010270R0JE73HE
CW010270R0JE73HE picture photo
Mfg. Part Number
CW010270R0JE73HE
Brief Description
RES 270 OHM 13W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010270R0JE73HE.pdf
Availability of CW010270R0JE73HE
QUANTITY
CW010270R0JE73HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010270R0JE73HE
Internal Part NumberEIS-CW010270R0JE73HE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)13W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010270R0JE73HE
Related LinksCW010270, CW010270R0JE73HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010270R0JE73HE Details Description
Related parts for CW010270R0JE73HE
CAP ARRAY 2200PF 25V X7R 0504 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX LSTTL 14-SOEIAJ datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 800V DF datasheet.pdf
RES 28.3K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 9.5A datasheet.pdf