Vishay/Dale CW0102R700JE733
CW0102R700JE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0102R700JE733
Brief Description
RES 2.7 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0102R700JE733.pdf
Availability of CW0102R700JE733
QUANTITY
CW0102R700JE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0102R700JE733
Internal Part NumberEIS-CW0102R700JE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0102R700JE733
Related LinksCW0102R, CW0102R700JE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0102R700JE733 Details Description
Related parts for CW0102R700JE733
IC REG BST FLYBACK INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
FERRITE CYL CBL BROADBAND/CLAMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
21WA4 M CRIMP BODY datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.33A 100 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
2.0 W/B SGL PLUG HSG 15CKT datasheet.pdf