Vishay/Dale CW01031R60JE73
CW01031R60JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01031R60JE73
Brief Description
RES 31.6 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01031R60JE73.pdf
Availability of CW01031R60JE73
QUANTITY
CW01031R60JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01031R60JE73
Internal Part NumberEIS-CW01031R60JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01031R60JE73
Related LinksCW01031, CW01031R60JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01031R60JE73 Details Description
Related parts for CW01031R60JE73
HOOK-UP STRND 10AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF 1-5V datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 390MA 950 MOHM TH datasheet.pdf
PIPE CABLE LOCATOR datasheet.pdf
HEXASHIELD ADAPTOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf