Vishay/Dale CW01032K50KE12
CW01032K50KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01032K50KE12
Brief Description
RES 32.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01032K50KE12.pdf
Availability of CW01032K50KE12
QUANTITY
CW01032K50KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01032K50KE12
Internal Part NumberEIS-CW01032K50KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01032K50KE12
Related LinksCW01032, CW01032K50KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01032K50KE12 Details Description
Related parts for CW01032K50KE12
IC MPU/RESET CIRC 3.80V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 195MA 1.24 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HOUSING 3POS 2.5MM RED datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf