Vishay/Dale CW01032R00KE733
CW01032R00KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01032R00KE733
Brief Description
RES 32 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01032R00KE733.pdf
Availability of CW01032R00KE733
QUANTITY
CW01032R00KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01032R00KE733
Internal Part NumberEIS-CW01032R00KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01032R00KE733
Related LinksCW01032, CW01032R00KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01032R00KE733 Details Description
Related parts for CW01032R00KE733
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMA datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A 8SON datasheet.pdf
DAUGHTER CARD W/DISCRETE INTRFC datasheet.pdf
RES SMD 73.2OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWIT 32X16 176LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BCD 10-POSITION SMD GULL-WING datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
750 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 6POS 3MM SOLDER datasheet.pdf