Vishay/Dale CW01033K00JE73
CW01033K00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01033K00JE73
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01033K00JE73.pdf
Availability of CW01033K00JE73
QUANTITY
CW01033K00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01033K00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01033K00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01033K00JE73
Related LinksCW01033, CW01033K00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01033K00JE73 Details Description
Related parts for CW01033K00JE73
CONN HEADER .100 SINGL R/A 18POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 23V 1A SOT666 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
INSERT THREADED BRASS datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SGE-245-4-2560 05000M SFTY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf