Vishay/Dale CW01036R00KE733
CW01036R00KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01036R00KE733
Brief Description
RES 36 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01036R00KE733.pdf
Availability of CW01036R00KE733
QUANTITY
CW01036R00KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01036R00KE733
Internal Part NumberEIS-CW01036R00KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01036R00KE733
Related LinksCW01036, CW01036R00KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01036R00KE733 Details Description
Related parts for CW01036R00KE733
CONN HEADER .100" 29POS SNGL TIN datasheet.pdf
TERM SPADE TONGUE 22-16AWG PIDG datasheet.pdf
15P MTA100 PSTD CONN ASSY SN datasheet.pdf
RES SMD 1.76KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT BIDIR 7.5DBI 12"RG-142 RPTNC datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 15MM datasheet.pdf