Vishay/Dale CW01039R00KE123
CW01039R00KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01039R00KE123
Brief Description
RES 39 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01039R00KE123.pdf
Availability of CW01039R00KE123
QUANTITY
CW01039R00KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01039R00KE123
Internal Part NumberEIS-CW01039R00KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01039R00KE123
Related LinksCW01039, CW01039R00KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01039R00KE123 Details Description
Related parts for CW01039R00KE123
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 500W datasheet.pdf