Cypress Semiconductor CY7C25652KV18-450BZI
CY7C25652KV18-450BZI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C25652KV18-450BZI
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C25652KV18-450BZI.pdf
Availability of CY7C25652KV18-450BZI
QUANTITY
CY7C25652KV18-450BZI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C25652KV18-450BZI
Internal Part NumberEIS-CY7C25652KV18-450BZI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQDR II+ and DDR II+ Xtreme line of devices
PCN Assembly/OriginQualification of Die Attach Film 13/Dec/2013
Assembly Site Add 08/Oct/2015
Memory TypeSRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size72M (2M x 36)
Speed450MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C25652KV18-450BZI
Related LinksCY7C25652K, CY7C25652KV18-450BZI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C25652KV18-450BZI Details Description
Related parts for CY7C25652KV18-450BZI
IC MPU/RESET CIRC SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 220KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS VERT BRD/BRD datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 440 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 902-960MHZ 1/4W SF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 69MA 9.3 OHM SMD datasheet.pdf