Vishay/Dale CW01039R00KE733
CW01039R00KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01039R00KE733
Brief Description
RES 39 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01039R00KE733.pdf
Availability of CW01039R00KE733
QUANTITY
CW01039R00KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01039R00KE733
Internal Part NumberEIS-CW01039R00KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01039R00KE733
Related LinksCW01039, CW01039R00KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01039R00KE733 Details Description
Related parts for CW01039R00KE733
RES 510 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf