Vishay/Dale CW0103K800KE733
CW0103K800KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103K800KE733
Brief Description
RES 3.8K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0103K800KE733.pdf
Availability of CW0103K800KE733
QUANTITY
CW0103K800KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103K800KE733
Internal Part NumberEIS-CW0103K800KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.8k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103K800KE733
Related LinksCW0103K, CW0103K800KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103K800KE733 Details Description
Related parts for CW0103K800KE733
SWITCH ROCKER DPDT 13A 125V datasheet.pdf
CORD COIL DBL END 6-4 SILVER 5' datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 80POS 30AU datasheet.pdf
RECT BRIDGE 50A 600V WIRE LEADS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
IC BCD-7SEG LTCH/DEC/DVR 16-DIP datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/.250 CLIP GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 13.3 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf