Vishay/Dale CW0103K900JB12
CW0103K900JB12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103K900JB12
Brief Description
RES 3.9K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0103K900JB12.pdf
Availability of CW0103K900JB12
QUANTITY
CW0103K900JB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103K900JB12
Internal Part NumberEIS-CW0103K900JB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103K900JB12
Related LinksCW0103K, CW0103K900JB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103K900JB12 Details Description
Related parts for CW0103K900JB12
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 136A D2PAK datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP POWER ON datasheet.pdf
GDT 130V 30% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 7.5A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.5A 8HTSOP datasheet.pdf