Vishay/Dale CW0103R000KE73
CW0103R000KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103R000KE73
Brief Description
RES 3 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0103R000KE73.pdf
Availability of CW0103R000KE73
QUANTITY
CW0103R000KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103R000KE73
Internal Part NumberEIS-CW0103R000KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103R000KE73
Related LinksCW0103R, CW0103R000KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103R000KE73 Details Description
Related parts for CW0103R000KE73
ESD JACKET W/CUFFS BLUE M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 36A D2PAK datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 51.2UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.24 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5A 3.3V 1.5V OUT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PWR 15MM 9POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR 3STATE 8XSON datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf