Vishay/Dale CW0103R600KE733
CW0103R600KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103R600KE733
Brief Description
RES 3.6 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0103R600KE733.pdf
Availability of CW0103R600KE733
QUANTITY
CW0103R600KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103R600KE733
Internal Part NumberEIS-CW0103R600KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103R600KE733
Related LinksCW0103R, CW0103R600KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103R600KE733 Details Description
Related parts for CW0103R600KE733
TRIMMER 200K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 1POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf