Vishay/Dale CW0103R900JE12
CW0103R900JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103R900JE12
Brief Description
RES 3.9 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0103R900JE12.pdf
Availability of CW0103R900JE12
QUANTITY
CW0103R900JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103R900JE12
Internal Part NumberEIS-CW0103R900JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103R900JE12
Related LinksCW0103R, CW0103R900JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103R900JE12 Details Description
Related parts for CW0103R900JE12
IC OPAMP GP 70MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 5POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN +/-12V datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 360MA 1.72 OHM datasheet.pdf
CABLE 18POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf