Vishay/Dale CW01045K00JE123
CW01045K00JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01045K00JE123
Brief Description
RES 45K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01045K00JE123.pdf
Availability of CW01045K00JE123
QUANTITY
CW01045K00JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01045K00JE123
Internal Part NumberEIS-CW01045K00JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01045K00JE123
Related LinksCW01045, CW01045K00JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01045K00JE123 Details Description
Related parts for CW01045K00JE123
TRANS PNP 15V 3A SOT-223 datasheet.pdf
IC SW DUAL ANLG CMOS N/O 16-SOIC datasheet.pdf
BATTERY PACK NICAD 8.4V 2400MAH datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 4GHZ 16MLF datasheet.pdf
IGBT 600V 23A 75W TO3PF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf