Vishay/Dale CW01047R00JE73
CW01047R00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01047R00JE73
Brief Description
RES 47 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01047R00JE73.pdf
Availability of CW01047R00JE73
QUANTITY
CW01047R00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01047R00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01047R00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01047R00JE73
Related LinksCW01047, CW01047R00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01047R00JE73 Details Description
Related parts for CW01047R00JE73
FIXED IND 1UH 1.125A 290 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" WW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
ANT DUCK 1/4 137-150MHZ MX datasheet.pdf
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf