Vishay/Dale CW010499R0JE12
CW010499R0JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW010499R0JE12
Brief Description
RES 499 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW010499R0JE12.pdf
Availability of CW010499R0JE12
QUANTITY
CW010499R0JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010499R0JE12
Internal Part NumberEIS-CW010499R0JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)499
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010499R0JE12
Related LinksCW01049, CW010499R0JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010499R0JE12 Details Description
Related parts for CW010499R0JE12
TERM LOCK/FORK NYL 16-14AWG #8 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX OPN DRN 14-SOIC datasheet.pdf
IC SARAM 128KBIT 25NS 80TQFP datasheet.pdf
400 SHORT TAIL WITH SOLDER TABS datasheet.pdf
RES 13.5 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SEIRAL-PARALLEL CONVERT PNP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 54MA 33 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf