Amphenol Aerospace Operations D38999/24LD18JN-LC
D38999/24LD18JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24LD18JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24LD18JN-LC.pdf
Availability of D38999/24LD18JN-LC
QUANTITY
D38999/24LD18JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24LD18JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24LD18JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24LD18JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24LD18JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24LD18JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24LD18JN-LC
TOOL CRIMP 14-18 (2)18AWG MALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR N-CH 10-UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 520MA 660 MOHM datasheet.pdf
MODULE I/O 1 CHANNEL 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
MODULE WITH SPRING-CAGE 50POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf