Vishay/Dale CW0104K200JE123
CW0104K200JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K200JE123
Brief Description
RES 4.2K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K200JE123.pdf
Availability of CW0104K200JE123
QUANTITY
CW0104K200JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K200JE123
Internal Part NumberEIS-CW0104K200JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K200JE123
Related LinksCW0104K, CW0104K200JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K200JE123 Details Description
Related parts for CW0104K200JE123
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
CORD PWR MALE TO OPEN END 1M datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
SURGE SUPPR 7OUT 12'CORD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 3A SOD64 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf