Vishay/Dale CW0104K200KE733
CW0104K200KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K200KE733
Brief Description
RES 4.2K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K200KE733.pdf
Availability of CW0104K200KE733
QUANTITY
CW0104K200KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K200KE733
Internal Part NumberEIS-CW0104K200KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.2k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K200KE733
Related LinksCW0104K, CW0104K200KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K200KE733 Details Description
Related parts for CW0104K200KE733
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE A 7POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf