Vishay/Dale CW0104K300KE12
CW0104K300KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K300KE12
Brief Description
RES 4.3K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K300KE12.pdf
Availability of CW0104K300KE12
QUANTITY
CW0104K300KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K300KE12
Internal Part NumberEIS-CW0104K300KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K300KE12
Related LinksCW0104K, CW0104K300KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K300KE12 Details Description
Related parts for CW0104K300KE12
REGULATOR 1.8V 9A SIP CUHS TH datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUFF HEX OPEN DRAIN 14DHVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
BNC STRAIGHT CRIMP PLUG FOR RG-6 datasheet.pdf
CAP SUPER 650F 2.7VDC SCREW TERM datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SF-Z0053 datasheet.pdf
15UF 160V 10X12,5 datasheet.pdf